Beş Kuruşluk Adamlar!

Dünya dönüyor, döndükçe çalkalanıyor. Dikdatörlerin halk tarafından düşürülmesinin ardında bile bir kurt arayan, halkın hareketini başı kokan tezlere yoran bir yudum insanoğlu! Atı alan Tahrir Meydanı’nı geçti. Bizim oğlan da çıkmış; “Bu bir Amerikan Oyunudur.” diyor. Yarın seçtiği parti iktidar olsa ona da Amerikan Oyunu diyecek mi acaba?

Tunus’ta, Mısır’da halk devrim yapıyor diktadan kurtuluyor. Bizimki pişkin pişkin yorumluyor; “Dünya tehlikede. Bu, başka ülkelere de yayılır.” Dünya’nın neresinde görülmüş bir halkın topyekün ayaklanmasının şer olduğu. Bırak yayılsın yayılacağı kadar, tehlike bunun neresinde! 2011 yılındayız. Düşünebiliyor musunuz? Hala adı sayılır ülkelerde dikdatörlük kol geziyor; halklar, özgürlük devrimleri gerçekleştiriyor ve birileri de çıkmış bunu kötüye yoruyor. Hiç mi vicdan yok Allah aşkına!

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz aslında. Bu ülkenin başına gelmeye layık görülmeyenler artık ülke içinde gelişenlere dil uzatmakla yetinmeyip dış gelişmelere de laf atar oldular. Allah hidayet ve selamet versin. Herşeye rağmen bu ülke hep gelişecek ve onlar buna ancak çatlak seslerle karşı koyma uğraşında olacaklar. Zira zulüm biter, ancak küfür kıyamete dek sürecektir.

Selman ÇELİK